Duyurular
Başkentte YGS önlemleri Tarih : 3/25/2012 9:16:48 AM
Başkentte YGS önlemleriISTANBUL - Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Yüksekögretime Geçis Sinavinin (YGS) sakin ve güvenli bir ortamda yapilabilmesi için uygulanacak önlemlerin anlatildigi bir genelge yayimladi.

ISTANBUL - Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Yüksekögretime Geçis Sinavi'nin (YGS) ''sakin ve güvenli'' bir ortamda yapilabilmesi için uygulanacak önlemlerin anlatildigi bir genelge yayimladi.

üksel genelgede 1 Nisan Pazar günü yapilacak sinavin uzun, yorucu hazirlik süreci ve gençlerin gelecegi açisindan tasidigi öneme vurgu yaparak, personelin ve vatandaslarin sakin bir sinav ortami için gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

enelgede, ilgili kurumlarca sinav günü ve öncesinde uygulanacak önlemler söyle siralandi:

'Sinavin yapilacagi 1 Nisan 2012 tarihinden bir önceki gün ile sinavin sonuçlanmasina kadar süre içinde otolarin klakson çalmalari, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle disari yayin yapilmasi, dügün, asker ugurlama gibi konvoylar olusturulmasi, bina hafriyat ve yikimlari ile seyyar satici gürültüleri ve benzeri her türlü gürültünün yapilmasi, Ankara ili mülki hudutlari dahilinde yasaklandi.

inavlarin yapildigi okullar ve kamu binalari bahçelerine ve çevrelerine sinav günü hiçbir vasita park ettirilmeyecek.

Nisan tarihinde sinavin yapilacagi tüm okullar ile çevrelerinde emniyet-tertip ve tedbirleri polis ve jandarma tarafindan önceden planlanacak.

elediye Baskanliklarinca sinav merkezlerine gidecek güzergahlar levhalarla belirlenecek ve toplu tasima seferleri aksaksizca sürdürülecek.

GS'ye katilacak ögrencilerden kimlik cüzdanini kaybeden veya unutan ögrencilerin magdur olmamalari için 1 Nisan tarihinde Çankaya Ilçe Nüfus Müdürlügü hizmet vermek üzere açik tutulacak.

snaf ve Sanatkarlar Odalari Birligi Baskanligi koordinasyonunda ilgili meslek odalarinca yemek ve konaklama hizmetlerinde gerekli kolaylastirici tedbirler alinacak.

redi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlügü ile Saglik Müdürlügü ve Milli Egitim Müdürlügü tarafindan yurt, konaklama ve saglik tedbirleri önceden planlanacak.

2416 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
1 2 3 4 5 Henüz Puan Verilmedi  
Kaynak: ntvmsnbc

Kategori ¬ Sınav Sistemleri

Yorumlar ( 0 )

Kayytly Yorum Bulunamady

Diğer Haberler

YGS sonuçları açıklandı

YGS sonuçları açıklandı
ANKARA - Üniversiteye giris sinavinin birinci asamasi olan Yüksekögretime Geçis Sinavi (YGS) sonuçlari 6 gün sonra açiklandi.

 3/29/2014 2:42:25 PM

YGSnin 32 sorusu yayınlandı

YGSnin 32 sorusu yayınlandı
ANKARA - YGS de sorularin tamamini yayinlamama karari alan ÖSYM, rastgele seçilen 32 soruyu, adaylarin incelemesine açti. Sorulari incelemek için
tiklayin

 3/23/2014 1:29:56 PM

YGS için  gürültü  ve  rapor  alarmı

YGS için gürültü ve rapor alarmı
ANKARA - ÖSYM, bu yil YGSnin seçime bir hafta kala yapilacak olmasi nedeniyle öncelikle, sinavin gürültüsüz bir ortamda yapilmasi ve ögrencilerin rahatsiz olmamasi için sinavin yapilacagi 08.00-13.00 saatleri arasinda seçim duyurusu ve miting yapilmamasinin saglanmasi amaciyla Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) yazi gönderdi.

 3/18/2014 10:57:21 AM

ÖSYM kılavuzuna  4+4+4  ayarı

ÖSYM kılavuzuna 4+4+4 ayarı
ANKARA - ÖSYMden yapilan açiklamada, 2012-2013 ögretim yilinda yüksekögretim kurumlarina ögrenci seçme ve yerlestirme islemlerinde uygulanacak kurallari içeren 2012-ÖSYS Kilavuzunda, kilavuzda yer alan kurallarin yayim tarihinden sonra yürürlüge girebilecek yasama, yürütme ve yargi organlari ile Yüksekögretim Kurulu kararlari gerekli kildigi takdirde degistirilebilecegi belirtildi.

 5/30/2012 7:55:36 AM

Memurlar KPDS de terleyecek

Memurlar KPDS de terleyecek
ANKARA - Yabanci dil tazminati almak isteyen kamu personelinin yabanci dil bilgisi seviyesini belirlemek için düzenlenen KPDS yarin yapilacak.

 5/19/2012 1:43:51 PM

LYS başvuruları uzatıldı

LYS başvuruları uzatıldı
ISTANBUL - 2012 LYS basvurulari 30 Nisan 2012 tarihiyle sona erdi. 2012 YGS puaniyla LYS ye girmeye hak kazanan ögrencilerin en geç 30 Nisan 2012 tarihine kadar basvurularini yapmalari gerekiyordu.

 5/2/2012 1:30:38 PM

YGSnin tarihi açıklandı

YGSnin tarihi açıklandı
ISTANBUL - Üniversiteye giriste uygulanan birinci asama olan Yüksekögretime Geçis Sinavi (YGS), 1 Nisan Pazar günü yapilacak. YGS, Türkiyede tüm il ve bazi ilçe merkezleri ile KKTCnin baskenti Lefkosada, 160 sinav merkezinde gerçeklestirilecek.

 3/25/2012 8:58:03 AM

SBS kalkıyor

SBS kalkıyor
ISTANBUL - Milli Egitim Bakanligi, 4+4+4 kademeli egitim sisteminde uygulanmak üzere SBS nin degistirilmesi için çalisma baslatti. Ögrenciler yine sinava girecek ama bu sadece ögrencinin durumunu tespit edecek sinav olacak. Tespit sinavi nin yani sira notu , ögretmen görüsü , rehberlik yönlendirmesi ve ailelerin görüsü de etkin olacak.

 3/6/2012 7:41:03 AM

YGSde soru krizi

YGSde soru krizi
ISTANBUL - Milli Egitim Bakanligi, ortaögretim ders müfredatini güncelledi. Uygulamayla farkli siniflardaki ders müfredatina yeni konular eklenirken, bazilarinin da yeri degistirildi. Ancak bu degisiklikler basta mezunlar olmak üzere bu yil sinava girecek ögrencilerin aleyhine isliyor.

 2/3/2012 5:42:13 AM

YGS başvurularında son gün

YGS başvurularında son gün
Bugün sona erecek süre, basvuru merkezlerinden basvuru yapacak adaylar için saat 17.00de, basvuru merkezine gitmeden bireysel olarak internet araciligiyla basvuru yapacak adaylar için saat 23.59da sona erecek.

 1/15/2012 8:46:52 AM