Duyurular
ÖSYM, sınav kurallarını açıkladı Tarih : 11/23/2011 9:13:02 AM
ÖSYM, sınav kurallarını açıkladıANKARA - ÖSYM, geçen yil yayinlanan sinav uygulamalarina iliskin güvenlik tedbirleri duyurusunu güncelledi.       

ANKARA - ÖSYM, geçen yil yayinlanan sinav uygulamalarina iliskin güvenlik tedbirleri duyurusunu güncelledi.       

una göre, sinavlarin yapildigi binalara giriste adaylarin ve sinav görevlilerinin üzerleri emniyet görevlileri tarafindan elle ve/veya detektörle aranacak, çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletisim saglayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklik, kolye, küpe, yüzük, bilezik, bros, metal para gibi metal içerikli esyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz sinav binasina kesinlikle alinmayacak.        

inavin yapildigi bina içerisinde sinav öncesinde, sinav sirasinda ya da sinavdan sonra bu tür cihazlari tasidigi tespit edilen adayin sinavi geçersiz sayilacak.        

daylar sinavin yapilacagi binaya, sadece Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasi ve sifreleri ile internetten kendilerinin edinecekleri Sinava Giris Belgesi ve nüfus cüzdani veya süresi geçerli pasaportu ile alinacak. Nüfus cüzdaninda adayin güncel bir fotografi ve Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasi bulunacak, pasaportun süresi geçerli olacak. Üzerinde adayin güncel bir fotografi veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasi bulunmayan nüfus cüzdanlari ile geçerlilik süresi bitmis pasaport kabul edilmeyecek.        

inava giren adaylardan ilgili sinava ait Sinava Giris Belgesi ve nüfus cüzdani/süresi geçerli pasaportu yaninda olmayan adaylar kesinlikle sinav binalarina alinmayacak. Bir aday bu belgeleri yaninda olmadigi halde Sinav Merkezi yöneticilerinin, ÖSYM temsilcilerinin, bina veya salon görevlilerinin karariyla herhangi bir salonda sinava alinmis olsa bile, bu adayin sinavi ÖSYM Yönetim Kurulunca geçersiz sayilacak. Sadece zorunlu askerlik görevini ifa edenler ile askeri ögrenciler için askeri kimlik belgesi, nüfus cüzdani, pasaport yerine kimlik belgesi olarak kabul edilecek.        

inav için gerekli olan iki adet kursun kalem, silgi, kalemtiras, peçete ve seker ÖSYM tarafindan her bir aday için temin edilecek. Adaylar sinava seffaf sise içinde su getirebilecek.        

inavin yapildigi her salona en az bir adet duvar saati ÖSYM tarafindan temin edilecek.        

inavdan önce tüm sinav yapilacak binalar emniyet görevlileri ve bina sinav görevlileri tarafindan detayli biçimde aranacak ve bina içinde bulunan her türlü cep telefonu ve kablosuz iletisim araci sinav güvenligini tehlikeye düsürmeyecek sekilde etkisiz hale getirilecek.        

inav süresince, sinav binasinda bina sinav sorumlusu ve emniyet görevlileri disinda hiç kimsede cep telefonu ve iletisim araci bulunmayacak.        

inav basladiktan sonra, sinavin toplam süresinin 4'te 3'ü kadar zaman geçmeden, toplam süresi 120 dakika olan sinavda 90 dakika geçmeden ve son 15 dakika içerisinde adaylar sinav salonundan disariya çikarilmayacak.        

inav basladiktan sonra adaylar tuvalet ihtiyaci için sinav salonundan disariya çikarilmayacak. Sinav salonundan disariya çikan aday kesinlikle sinav salonuna geri alinmayacak. Sinavin toplam süresinin 4'te 3'ü tamamlanmadan sinav salonundan ayrilan aday, bu süre doluncaya kadar sinav binasi içerisinde bekletilecek.        

aglik nedeniyle sinav süresince tuvalet ihtiyaci olanlar bu durumlarini geçerli saglik kurulu raporu ile ÖSYM'ye bildirecekler ve kendilerinin özel bir sinav binasinda sinava alinmalarini talep edebilecek.        

uyuruda, bu nedenle bina girisinde yigilmaya yol açilmamasi için adaylarin çanta ve benzeri esyalarini sinava girecekleri binalara getirmemeleri, sinava metal aksesuar içermeyen sade bir kiyafetle gelmeleri, sinavdan en az bir saat önce sinav yapilacak bina önünde bulunmalari istendi.

1692 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
1 2 3 4 5 Henüz Puan Verilmedi  
Kaynak: ntvmsnbc

Kategori ¬ Sınav Sistemleri

Yorumlar ( 0 )

Kayytly Yorum Bulunamady

Diğer Haberler

YGS sonuçları açıklandı

YGS sonuçları açıklandı
ANKARA - Üniversiteye giris sinavinin birinci asamasi olan Yüksekögretime Geçis Sinavi (YGS) sonuçlari 6 gün sonra açiklandi.

 3/29/2014 2:42:25 PM

YGSnin 32 sorusu yayınlandı

YGSnin 32 sorusu yayınlandı
ANKARA - YGS de sorularin tamamini yayinlamama karari alan ÖSYM, rastgele seçilen 32 soruyu, adaylarin incelemesine açti. Sorulari incelemek için
tiklayin

 3/23/2014 1:29:56 PM

YGS için  gürültü  ve  rapor  alarmı

YGS için gürültü ve rapor alarmı
ANKARA - ÖSYM, bu yil YGSnin seçime bir hafta kala yapilacak olmasi nedeniyle öncelikle, sinavin gürültüsüz bir ortamda yapilmasi ve ögrencilerin rahatsiz olmamasi için sinavin yapilacagi 08.00-13.00 saatleri arasinda seçim duyurusu ve miting yapilmamasinin saglanmasi amaciyla Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) yazi gönderdi.

 3/18/2014 10:57:21 AM

ÖSYM kılavuzuna  4+4+4  ayarı

ÖSYM kılavuzuna 4+4+4 ayarı
ANKARA - ÖSYMden yapilan açiklamada, 2012-2013 ögretim yilinda yüksekögretim kurumlarina ögrenci seçme ve yerlestirme islemlerinde uygulanacak kurallari içeren 2012-ÖSYS Kilavuzunda, kilavuzda yer alan kurallarin yayim tarihinden sonra yürürlüge girebilecek yasama, yürütme ve yargi organlari ile Yüksekögretim Kurulu kararlari gerekli kildigi takdirde degistirilebilecegi belirtildi.

 5/30/2012 7:55:36 AM

Memurlar KPDS de terleyecek

Memurlar KPDS de terleyecek
ANKARA - Yabanci dil tazminati almak isteyen kamu personelinin yabanci dil bilgisi seviyesini belirlemek için düzenlenen KPDS yarin yapilacak.

 5/19/2012 1:43:51 PM

LYS başvuruları uzatıldı

LYS başvuruları uzatıldı
ISTANBUL - 2012 LYS basvurulari 30 Nisan 2012 tarihiyle sona erdi. 2012 YGS puaniyla LYS ye girmeye hak kazanan ögrencilerin en geç 30 Nisan 2012 tarihine kadar basvurularini yapmalari gerekiyordu.

 5/2/2012 1:30:38 PM

Başkentte YGS önlemleri

Başkentte YGS önlemleri
ISTANBUL - Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Yüksekögretime Geçis Sinavinin (YGS) sakin ve güvenli bir ortamda yapilabilmesi için uygulanacak önlemlerin anlatildigi bir genelge yayimladi.

 3/25/2012 9:16:48 AM

YGSnin tarihi açıklandı

YGSnin tarihi açıklandı
ISTANBUL - Üniversiteye giriste uygulanan birinci asama olan Yüksekögretime Geçis Sinavi (YGS), 1 Nisan Pazar günü yapilacak. YGS, Türkiyede tüm il ve bazi ilçe merkezleri ile KKTCnin baskenti Lefkosada, 160 sinav merkezinde gerçeklestirilecek.

 3/25/2012 8:58:03 AM

SBS kalkıyor

SBS kalkıyor
ISTANBUL - Milli Egitim Bakanligi, 4+4+4 kademeli egitim sisteminde uygulanmak üzere SBS nin degistirilmesi için çalisma baslatti. Ögrenciler yine sinava girecek ama bu sadece ögrencinin durumunu tespit edecek sinav olacak. Tespit sinavi nin yani sira notu , ögretmen görüsü , rehberlik yönlendirmesi ve ailelerin görüsü de etkin olacak.

 3/6/2012 7:41:03 AM

YGSde soru krizi

YGSde soru krizi
ISTANBUL - Milli Egitim Bakanligi, ortaögretim ders müfredatini güncelledi. Uygulamayla farkli siniflardaki ders müfredatina yeni konular eklenirken, bazilarinin da yeri degistirildi. Ancak bu degisiklikler basta mezunlar olmak üzere bu yil sinava girecek ögrencilerin aleyhine isliyor.

 2/3/2012 5:42:13 AM