Duyurular
Son Kayıtlar
 

Kadınlar TeknoKadın ile bilgisayar öğrenecekYÖK, ÖSYM başkan adaylarını belirledi21 yıl sonra bir ilk!Özel okullara kayıt başvurusu da paralıLibyadan gelen öğrencilere kayıt kolaylığıAİHM kararıyla üniversitedeAnnelere büyük görev düşüyor4 bin kurşun kalemle minik yürekleri sevindirdiler

VAN - Anadolu Ajansi muhabirlerinin girisimleri sonucu kargo ile AA Van Bölge Müdürlügüne ulastirilan 4 bin kursun kalem ve defterler, Erçek beldesine bagli Baklatepe ve Dereüstü ile Gürpinar ilçesine bagli Isikpinar köyü ve Van merkezde terör nedeniyle göç eden ailelerin çocuklarinin egitim gördügü ilkögretim okullarindaki ögrencilere verildi.

Baklatepe Köyü Ilkögretim Okulu Müdürü Ibrahim Yildiz, okulda 69 ögrencinin egitim gördügünü ifade ederek, bu tür yardimlarin ögrenciler açisindan büyük önem tasidigini söyledi. Çocuklarin yardimlardan mutluluk duydugunu dile getiren Yildiz, Ögrenciler zaman zaman kalemleri bittiginde beldeye ya da Van merkeze gidemiyorlar. Ankaradan gönderilen, her ögrenciye 20ser kalem dagittigimizda çok mutlu oldular. Kalemler sayesinde çocuklar uzun süre sikinti çekmeyecek ve soguk havada merkeze gitmek zorunda kalmayacaklar dedi.

Dereüstü Köyü Ilkögretim Okulu Müdürü Hakan Dogan da okulda 70 ögrencinin egitim gördügünü anlatarak, Ögrencilerimiz bu destekler sayesinde unutulmadiklarini ve önemsendiklerini görüyorlar. Kalemlerin buraya kadar ulastirilmasinda emegi geçen herkese tesekkür ediyoruz diye konustu.

Dereüstü köyü ilkögretim okulu 5. sinif ögrencisi Esra Aslan ise Ankaradan gönderilen sari renkteki kalem destelerinin kendileri için önemli oldugunu belirterek, Bizi düsünüp kalem gönderenlere tesekkür ediyoruz dedi.

5. sinif ögrencisi Canan Arslan da Ilk kez bu kadar çok kaleme sahip oldum. Çok mutluyum, yardimi saglayan herkese tesekkür ediyorum diye konustu.


Aftan yararlanmak için son gün!Engelli çocuklar sporla buluşuyorBu köyde susuzluk da eğitim için!Öğretmenlikte kariyer basamakları çalışması19 gündür seslerini duyurmak istiyorlarÖğrencilerin bozuk yol isyanı

DIYARBAKIR - Diyarbakirin Çinar ilçesinde tasimali egitim gören 100ü askin ögrenci, bozuk yol nedeniyle servis degistiriyor, çamurlu yolu yürüyerek kat etmek zorunda kaliyor.

Çinar ilçesine bagli Karasungur Köyü Ilkögretim Okulunda, Karasungur köyüne bagli Kadirko mezrasi, Biramehmetaga köyü ve bu köye bagli Sargu mezrasi ile Gümüstas köyünden 100ü askin ögrenci 8 servis araciyla tasimali egitim görüyor. Çogunlugu 1. sinifi okuyan ögrencileri tasiyan servis sürücüleri, Karasungur köyüne bagli Agaçli mezrasi ile Kadirko mezrasi arasindaki yaklasik 3 kilometrelik yolun toprak ve bozuk olmasi nedeniyle kendi aralarinda çocuklari okula ulastirabilmek için bir çözüm gelistirdi.

Servis araçlari ikiye ayrilarak, 4ü ögrencileri okulun bulundugu Karasungur köyünden alarak Agaçli mezrasina kadar getiriyor. Daha sonra ögrenciler servislerden inerek, toprak ve bozuk olan 3 kilometrelik yolu yürüyerek Kadirko mezrasina ulasiyor.

Ögrenciler, mezrada kendilerini bekleyen 4 servis minibüsüne binerek, buradan ancak Biramehmetaga köyü, Sargu mezrasi ve Gümüstas köyünde bulunan evlerine gidebiliyor. Çocuklarin servis degistirmesi ve 3 kilometrelik yolu yürümesi nedeniyle okula gidis gelisleri yaklasik 4 saatlerini aliyor.

Çogunlugunu 1. sinif ögrencisi çocuklardan olusan ögrenciler, tasidiklari çantalariyla güçlükle çamurlu yolda yürüyebiliyor. Bazen servis sürücüleri, bazen de köylüler ögrencilere yolda eslik ediyor.

Biramehmetaga Köyü Muhtari Süleyman Kaya, 8 servis minibüsü olmasina ragmen ögrencilerin 3 kilometrelik yolu yürümek zorunda kaldigini, ögrencilerin servise bindigini, sonra yürüdügünü, sonra yine servise bindigini, bunun da ögrencileri çok yordugunu söyledi.

Ögrencilerin çogu zaman okula geç kaldigini, yürüdükleri yolun çok çamurlu olmasi nedeniyle çocuklarinin sürekli kirli okula gitmek zorunda kaldigini kaydeden Kaya, yürümek istemeyen çocuklarin düzenli bir sekilde okula gidemedigini bildirdi.

Yolun çok kötü oldugunu, araçlarin yolu kullanamadigini aktaran Kaya, yolun yapilmasi için 2 defa hem yazili, hem de sözlü olarak Çinar Kaymakamligina basvurdugunu, bu konuda yetkililerden yardim beklediklerini belirtti.


Mücevher mühendisleri yetişecekEn iyi mühendislik öğrencisi seçiliyorUludağ Üniversitesi rektör adaylarını seçecekÖSYM Kanunu Resmi Gazetede yayımlandıAftan yararlanmak isteyenler dikkat!Lise öğrencileri için yaz okulu