Duyurular
Son Kayıtlar
 

Kork benden dediler...Bilinçli gençler yetiştirilecekYÖK için yeni bir sayfa açılıyorDünya sorunları bu konferansta tartışılacakYeni bir bina onların da hakkıİlköğretim öğrencileri yol kapattıBurs ve kredi başvuru yapanlar dikkat!ÖSYM Başkanlığı Prof. Dr. Demir atandıÇinin ilk Çin-ABD üniversitesi olacakİlahiyatçı Çeker e soruşturma yokYıldızlar Altında eğitime destek için sahnedeKöy okulunda senfoni konseriÜniversitede nü kriziEyüp Sultanda YGS duasıİngilizce derslerine ithal öğretmenHizanda okumayan kız kalmayacakKoyun, horoz ve yumurtalı eylem

BURSA - Türk Egitim-Sen Bursa 2 Nolu Subesi üyeleri, Il Milli Egitim Müdürlügü önünde, yanlarinda getirdikleri 2 koyun, horoz, saman ve yumurtalarla eylem yapti.

Idareci atamalarindan sorumlu sube müdür vekilinin islemlerinin saibeli oldugunu iddia eden sendika üyeleri, bugünkü eylemlerini koyun ve horozla yapti.

Müdürlük binasi önüne 2 koyun, bir horoz, saman ve yumurta getiren üyeler, yasanan sorunlarin çözülmesini istediler.

Ellerinde Bursa Milli Egitimi Ali Babanin çitligi mi? Bay saibe gidene kadar eylemdeyiz, 6. hafta yazili dövizlerle eyleme katilan üyeler adina açiklama yapan Türk Egitim-Sen Bursa 2 Nolu Sube Baskani Selçuk Türkoglu, 6 haftadir, haftanin bir günü müdürlük binasi önünde oturma eylemi gerçeklestirdiklerini belirtti.

Kamuoyunu bilgilendirmek için eylem yaptiklarini ifade eden Türkoglu, sunlari kaydetti:

Kamu kurumlarinda, adalet, seffaflik, tarafsizlik, kamu hizmetinin hakkaniyetli sunumu, olmazsa olmazlardandir. Ancak, buradaki uygulamalar çiftligi andirmaktadir. Usulsüzlük ve tarafli islemler, had safhadadir. Yaptigi her is ve islem tartismali olan, asil kadrosu Yildirimda bir ilkögretim okulunda müdür yardimcisi olan kisi, sartlarini tasimadigi halde yillardir atamalardan sorumlu idarede sube müdür vekili olarak görev yapmaktadir.

Konusmalarin ardindan sloganlar atan üyeler, çalan Ali babanin çiftligi sarkisina eslik ettiler.

Müdürlük önünde kaçan bir koyun, yasanan kisa süreli kovalamacanin ardindan yakalanip eylem alanina getirildi.


Engelli okulu, belediye engeline takıldı!Herkes İzmiri isterken o Hakkariyi seçtiDoğuştan sağır ama 4 dil biliyor