Duyurular
Son Kayıtlar
 

YGS eylemine katıldı; okuldan atıldıKulak çeken imam-öğretmen görevden alındıAnaokulu TVÖğretmenler sürekli mazeret iznindeÖSYM de özel kadro iddiasıÖSYMye siyah çelenkLösemi hastası çocuğa evde eğitimBu okulda para geçmiyorBu köyde yaşayan kızların hayatı değiştiOkul önünde baltalı bıçaklı saldırıYGS puanı yüzünden intihar ettiYGS puanı ölüm getirdiŞifreyle değil, çalışarakYGSde en başarılı il yine YalovaİÜye yeni bir fakülte geliyorEğitim Her Engeli AşarMesleki Teknik Eğitim Fuarı başladıYGSnin iptali için imza topluyorlarAbdullah Gül Üniversitesinin temeli atılıyorBir fotoğrafla ortaya çıkan dram

SIVAS - 23 Nisanda kendisi ile ayni adi tasiyan babaannesi Adile Özzurnaci ile Kepenek Caddesinde çöp toplarken görüntülenen ve bu fotografi ulusal basinda genis yer bulan 5 yasindaki Adile Özzurnaci, ailesiyle birlikte Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde yasiyor.

Küçük kiz, anne ve babasi ile babaannesi, dedesi ve 2 kardesi ile birlikte tek odali derme çatma, elektrik ve esya bulunmayan ahsap evde hayatini sürdürüyor. Küçük Adile, babaannesi ile ailesinin geçimine destek olmak için her gün çöp toplamaya çikiyor.

Küçük kiz ile ayni adi tasiyan babaannesi Adile Özzurnaci AA muhabirine, uzun yilardir Sivasta çöp toplayarak yasamlarini sürdürdüklerini belirtti. Hiçbir sosyal güvencelerinin olmadigini, aile olarak bütün ihtiyaçlarini çöpten topladiklarini satarak karsiladiklarini anlatan Özzurnaci, yetkililerden destek beklediklerini ifade etti.

Babaanne Özzurnaci, fotograflarinin çekildigi günün bayram oldugunun farkinda olmadiklarini dile getirerek, torunun bayram sevinci yasayamadigini anlatti.
  
ADOSUN HAYALI ÖGRETMEN OLMAK  
Ailesi tarafindan Ados olarak çagrilan küçük Adile ise hayalinin okula gidip ögretmen olmak oldugunu söyledi.

Ayakkabisi olmadigi için çogunlukla çorapsiz ve çiplak ayakla evin etrafinda dolastigi gözlenen Adile, ayakkabi talebini de dile getirdi. Genellikle kendisinden küçük olan 3 yasindaki Gülefer ve 1,5 yasindaki erkek kardesi Abdülsamet ile oynadigini anlatan küçük kiz, birlikte çöpten malzeme toplamaya çiktigi babaannesini çok sevdigini ifade etti.

Bu arada Sivas Dosteli Dernegi Baskani Hüseyin Akpolad da, aileyi evinde ziyaret ederek, çesitli gida ve giysi yardiminda bulundu.