Duyurular
Son Kayıtlar
 

Hastalığı varsa öğretmeniyle paylaşınYetiştirme yurdundan üniversiteyeGelinlik yerine okul forması giydiEk Yerleştirme Kılavuzu bugün yayımlanacakÇocuğunuzu aşırı kollamayın!ÖSYM sizi yanıltmış, kayıtlarımız dolduDers saatine yeni ayarİstanbuldaki okul kantinleri geçerli not aldıDUS, Nisanda yapılacakİşte üniversitede derece yapanların tercihleriYeteneğinle bir köy okulunun açılış heyecanına ortak olabilirsinErasmusların sıkıntısı; Türk erkekleri ve kalacak yerBu 14 bin çocuğu üniversiteli yapmak istiyoruzDemir eksikliği olan çocuk öğrenirken zorlanıyorKPDS başvuruları başladıÖSYSde ek yerleştirme başlıyorBarkod sistemi ilk defa uygulandıTüm servetini eğitim için bağışladı

KONYA - Meram ilçesi Gödene Mahallesinde çiftçilik yapan 71 yasindaki Mustafa Bogaz, mahallesindeki ögrenci sayisinin artmasi üzerine yeni bir okul yaptirilmasi için Konya Valiligine istekte bulundu.

Bogaz, mahallesine okul yaptirilmasi için kendisine ait 410 metrekare araziyi ve ailesinden kendisine miras kalan araziyi satarak elde ettigi 300 bin lirayi hiç düsünmeden bagisladigini söyledi.

47 yildir evli oldugu esi Meliha Bogaz (63) ile uzun süre tedavi görmelerine ragmen çocuk sahibi olamadiklarini ifade eden Bogaz, çocuk özlemini mahalledeki okula giden çocuklari severek giderdigini belirtti.

Her yil okullarin açildigi ilk günlerde mahalledeki okulda çocuklara çikolata dagittigini ifade eden Bogaz, Cuma namazi için camiye giderken mahallemizdeki okulun yanindan geçiyorum. Okulun yanina geldigimde bir müddet durup çocuklarin seslerini dinliyorum. Çocuk özlemimi orada gideriyorum dedi.

28 yildir Konyada seyyar saticilik yaptigini söyleyen Bogaz, çalismaktan hiçbir zaman vazgeçmedigini, ilerleyen yasina ragmen sabah erkenden uyanip bahçesinde yetistirdigi fasulye, üzüm, biber, sogan gibi ürünleri satmak için yola çiktigini bildirdi.

Egitime ve çevresine yaptigi yardimlarla mahallelinin sevgisini kazandigini kaydeden Bogaz, Sokakta görenler helal olsun, gel seni alnindan öpeyim diyerek sariliyor diye konustu.

Ihalesi tamamlanan, yakinda temeli atilacak okula kendi isminin verilecegini söyleyen Bogaz, sunlari kaydetti:

Çok istememe ragmen çocuk sahibi olamadim. Ancak bundan sonra ismimin verilecegi okulda egitim görecek bütün çocuklari evladim gibi görecegim. Okulun yapilmasi için gerekli parayi ve araziyi verirken hiç düsünmedim. Esimle birlikte hep bu ani bekledik. Imkanlar el verdigi sürece yardim etmeye devam edecegim.


İstanbul Erkek Lisesi ne sınavsız girdiYÖKten Kürtçe lisansa vize çıktı